Утринна росА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Умирам бавно, като сълза изтичам, раждам се роса...
 
Touch me slowlyTouch me slowly  ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Indifferent Suns

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Indifferent Suns
Guardian Angel
Guardian Angel



Female Вишневи листенца : 2
Пеперудени целувки : 6
Довя ме вятърът тук на: : 06.05.2010
Имах какво да кажа -пъти : 2

Indifferent Suns Empty
ПисанеЗаглавие: Indifferent Suns   Indifferent Suns EmptyЧет Май 06, 2010 11:48 am

Привет , форумът е изключително красив! Дава възможност всеки да притежава свой личен "душевен саркофаг ", където необезпокоявано, тихичко , монотонно да балсамира разсеяните си мисли или наопаки - да разбърква подредените си такива ...Според потребностите и нагласата си Smile А това е повече от лекарство за душата на човек...Не искам да стигам до крайности, но по темата за "лекарствата за души" ми хрумва едно единствено напълно ефективно, доказано безплатно в ежедневното си приложение, върху хиляди души - колкото универсално толкова и кардинално в действието си...за съжаление не остава време човек да се порадва на ефекта му впоследствие.А може би е за добро?

Но стига черен хумор...Наоколо е тихо, спокойно м черно... Нека да си е просто черно, без хумора.Той и без друго не си струва усилията защото нагарча.

Но все пак за да не се чувствам самотен тук, затворен в своя си микро свят ще повдигна капака на своя душевен саркофаг, като оставя малък процеп светлина и ще си позволя да разговарям задочно с останалите благородни поданици на това кралство, така ще се чувствам по добре струва ми се...Странно винаги съм си мислел че съм по скоро интроверт, а сега се оказва, че не чак толкова, не чак толкова...

Ако позволите да внеса малко личен хаос в последните подредени мисли които сте споделили херцоже Бяла сова, а именно - "Защо нещата трябва да са сложни, когато може да са прости..." както благородно сте се запитали в последното си откровение, ами отговорът ми е че в стремежът нещата да биват опростявани, всъщност се корени и сложността . Така впоследствие едно просто нещо ражда поне две сложни, в общият случай.Това е уловката и трагедията на този свят.Тази дилема е сред любимите ми душевни дразнители и това е естественият извод до който достигнах след дълги и не до там продуктивни разсъждения, но пък си е емпирично доказан вече.

Нека нещата да са сложни без да търсим опростяването им , така поне не рискуваме да ги направим невъобразимо по-сложни. Обратната логика е че въпросът разбира се е и в критерийте ни, за да определим кое нещо е достатъчно просто, за да си позволим великодушното решение, че то нещото не се нуждае от опростяване. Да херцоже.
Върнете се в началото Go down
CAMCOH
херцог Бяла сова
херцог Бяла сова
CAMCOH


Male Вишневи листенца : 9
Пеперудени целувки : 441
Довя ме вятърът тук на: : 25.07.2009
Имах какво да кажа -пъти : 416
Търсете ме в... : дъгата
В този свят съм : капка
По душа съм : светлина

Indifferent Suns Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Indifferent Suns   Indifferent Suns EmptyЧет Май 06, 2010 4:12 pm

Добре дошли сред нас, Милорд!

По "сложната" тема за "простото" Smile бих добавил, че докато Бог/Вселената/Природата се стремят да усложняват нещата и да произвеждат еволюирали сапиенси, то същите тези сапиенси се стремят са правят обратното. Даже един от тях си въобразил, че всяко гениално нещо е безумно просто...
Така че тази тема е като опитите да се намери единна теория във физиката: баланс между микро- и макро- силите.

Хайде, че задълбахме, нещо копринено за разпускане:
Върнете се в началото Go down
Gentiana
Dark Gothic Queen
Dark Gothic Queen
Gentiana


Female Вишневи листенца : 6
Пеперудени целувки : 468
Довя ме вятърът тук на: : 24.07.2009
Имах какво да кажа -пъти : 364
Търсете ме в... : Платинената паяжина на нощтА
В този свят съм : КралицатА
По душа съм : Нощна пеперудА

Indifferent Suns Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Indifferent Suns   Indifferent Suns EmptyЧет Май 06, 2010 10:24 pm

Добре дошъл и от мен, Инди tongue
И понеже сме в източния ни двор Smile
нещо излязло из финото дърво на сякухати...



ПП. Малко позанемарихме двора в последно време, но все пак навън е пролет и човек не трябва да се затваря само във виртуалния си свят...
И все пак мисля да наберем свежи цветя в един нов блиц с Вас, My Guardian Angel, за който ще помоля херцог Бяла Сова да ни измисли и изпрати въпросите
Indifferent Suns 679166
Върнете се в началото Go down
http://gems.ohmylife.net
Sponsored content





Indifferent Suns Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Indifferent Suns   Indifferent Suns Empty

Върнете се в началото Go down
 
Indifferent Suns
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Утринна росА :: Соната за нежни души :: Написано с перо от ангел-
Идете на: