Утринна росА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Умирам бавно, като сълза изтичам, раждам се роса...
 
Touch me slowlyTouch me slowly  ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Градината „Рюанджи”

Go down 
АвторСъобщение
CAMCOH
херцог Бяла сова
херцог Бяла сова
CAMCOH


Male Вишневи листенца : 9
Пеперудени целувки : 441
Довя ме вятърът тук на: : 25.07.2009
Имах какво да кажа -пъти : 416
Търсете ме в... : дъгата
В този свят съм : капка
По душа съм : светлина

Градината „Рюанджи” Empty
ПисанеЗаглавие: Градината „Рюанджи”   Градината „Рюанджи” EmptyЧет Авг 06, 2009 1:00 am

Градината „Рюанджи” 800px-Kyoto-Ryoan-Ji_MG_4512

Градината „Рюанджи” в „Храма на спокойния дракон” е разположена в северозападната част на Киото, Япония.Принадлежи на училището Миошин-джи (Mioshin-ji), спазващо тайнствата на Дзен-будизма.
Представлява един от историческите монументи на древно Киото и е обявен за световно наследство от Юнеско.
По желание на Хосокауа Катцумото (Hosokawa Katsumoto), бившата резиденция на семейството на Фуджиуара (Fujiwara) се превръща в храмов комплекс.По-късно, след смъртта им, императорите от клана Хосокауа биват “обединени” под познатото и до днес “Seven Imperial Tombs” или “Гробниците на седемте императора”. Реставрирането на гробниците се извършва под заповедта на император Мейджи (Meiji).
За много името на храма се свързва с неговата каменна градина, за която се смята, че е построена през 1400 г.Изградена е от дребен чакъл и петнадесет покрити с мъх речни камъни. Уникално при тези камъни е тяхното разположение.
Те са поставени така, че независимо от мястото и посоката, от които се наблюдават, в полезрението влизат само четиринадесет от тях. Преди няколко години, група учени съобщиха, че са разгадали загадката на камъните. Според тях при заставането на определени места у посетителя се създава усещане за присъствието на могъщо дърво.Тайната е в подреждането на камъните и чакъла, които всъщност оформят картина на клоните на дърво по напълно незабележим за окото начин, на който обаче, реагира подсъзнанието. Японската традиция повелява, че единствено получилият провидение е способен да види петнадесетия камък.

Градината „Рюанджи” Ryoanji_Triangles420

от: http://mygradinka.blogspot.com/2008_09_25_archive.html
Върнете се в началото Go down
 
Градината „Рюанджи”
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Утринна росА :: Чаено-кафеена церемония :: Оттук-оттам-
Идете на: