Утринна росА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Умирам бавно, като сълза изтичам, раждам се роса...
 
Touch me slowlyTouch me slowly  ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а

Go down 
4 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Gentiana
Dark Gothic Queen
Dark Gothic Queen
Gentiana


Female Вишневи листенца : 6
Пеперудени целувки : 468
Довя ме вятърът тук на: : 24.07.2009
Имах какво да кажа -пъти : 364
Търсете ме в... : Платинената паяжина на нощтА
В този свят съм : КралицатА
По душа съм : Нощна пеперудА

БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а Empty
ПисанеЗаглавие: БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а   БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а EmptyПет Юли 24, 2009 11:39 pm

tongue
DominuS & Тя

1. Кога луната спи?

О, ние с Луната си говорим много често. Всъщност тя ми каза, че не спи никога. Само се преструва – през деня, когато не я виждаме.

Рядко спи Но понякога е уморена...изтънява, изтънява и заспива. Нормално е, все пак...Като се замисли човек с колко неща е заета - приливи, отливи, безсъния, влюбвания, хороскопи, диети...И като и писне от всичко - обръща се и заспива!

2. Какво правят джуджетата на Дядо Коледа през лятната си отпуска?

Ами чувам слухове, че джуджетата правели играчки през цялата година, дори през лятото. Само че нещо ме кара да вярвам, че и те намират малко време за излежаване на плажа по бански, пиейки цитронада.

Я да видим сегаааа... Значи!
Мързеливко, понеже през всичкото останало време мързелува, през отпуската си почива работейки - плете ръкавички за рогата на елените. Работливко, съвсем логично, се излежава в един хамак нейде из тропическите острови. Сънливко...Сънливко е денонощно по партита и клубове, и твърди, че от сън спомени няма. Мърморанко се отдава на подводно плуване и мълчи с рибите. Веселушко...ужас...Веселушко се сбутва в едно ъгълче на Северния Полюс и рони сълзи, които падат на ледени топчета...После-от къде идвали градушките...
Срамежливко е по плажовете...да видите колко е срамежлив, когато е в отпуск!
А Дългоноско, понеже твърди, че му е писнало от студа на Северния полюс, яхва Рудолф и отлитат на ...Южния? Не знам защо...


3. Защо тъмното се приема винаги за лошо?

Ах, тъмното... Не знам защо всички го набеждават, аз лично се разбирам отлично с него. Въображението е всичко – от него зависи дали ще погледнем тъмнината със страх или ще се слеем с нея и ще бъдем едно цяло. Аз предпчитам втората опция.

Мммм, неее, зависи кое тъмно!
Понеже "очи чёрные" съвсем не са лоши, а са "страстные и прекрасные" : D
Виж с "тъмните сили" нещата стоят по различен начин. Макар, че си мисля, че ако се казваха "светли сили", а правеха същите неща, заради които са наречени "лоши", все тая... Не начинът, по който назоваваме нещата определя тяхната същност. Тука нещо много проникновена взех да ставам, ще се изложа.
...Ами, защо...Защото хората се страхуват от тъмнината, понеже не могат да виждат през нея, а всичко, което е невидимо е неизвестно, а неизвестното понякога е плашещо...Май...

tongue


Последната промяна е направена от Gentiana на Нед Юли 26, 2009 9:17 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://gems.ohmylife.net
Gentiana
Dark Gothic Queen
Dark Gothic Queen
Gentiana


Female Вишневи листенца : 6
Пеперудени целувки : 468
Довя ме вятърът тук на: : 24.07.2009
Имах какво да кажа -пъти : 364
Търсете ме в... : Платинената паяжина на нощтА
В този свят съм : КралицатА
По душа съм : Нощна пеперудА

БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а   БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а EmptyНед Юли 26, 2009 9:14 am

tongue
САМСОН и chocolate_fairy


1. Къде зимуват раците?

При Вальо ТОПЛО-то.
***
Както би казал Мечо Пух, може да зимуват, а може и да не зимуват. С раците никога не се знае. И все пак, мисля си, струва ми се, че ако зимуват, то непременно трябва да е в Страната на чудесата.

2. Защо всички спътници на Уран са кръстени на Шекспирови герои?

Не им е стигнало въображението... (прочетох в Гугъл, все пак, интересно е)
***
Убедена съм, че има стабилно аргументирана причина (която не зная). Моята версия е една прекрасно романтична теория, на кратко: позована на непреходност, космополитност, безсмъртие и цялост.

3. Защо жените си отварят устата, когато си гримират очите?

Само когато се гримират?!?! Стига де... Но мисля, че е несъзнат рефлекс - отварянето на устата автоматично отваря леко очите и така - предпазването им от грима.
***
Тука много ме развесели. Същият въпрос засегнахме с г-н Пазийски. Много интересно. Докато не го споменаха на глас не се бях замисляла, че си е самата истина. Дори и аз го правя хахаххахахаха. Моето обяснение е, че си въобразяваме, че така кожата се опъва и нанасяме грима по-точно. Или е просто инстинкт. Ако не е нито едното, нито другото и всъщност, ако няма логично обяснение, ще е просто още една загадка на цивилизацията. Дали и египтянките така са правили?... Smile
tongue
Върнете се в началото Go down
http://gems.ohmylife.net
sky
МаркизатА
МаркизатА
sky


Female Вишневи листенца : 3
Пеперудени целувки : 248
Довя ме вятърът тук на: : 25.07.2009
Имах какво да кажа -пъти : 222
Търсете ме в... : Кралството
В този свят съм : отново синя
По душа съм : пазителка

БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а   БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а EmptyВто Юли 28, 2009 1:54 am

tongue
Gentiana и САМСОН


1. Кога започва денят Ви? /подвеждащ въпрос/

Когато свърши нощта. Ако свърши... (Подвеждащ отговор )
Когато се събудя Smile)))


2. Кое е първо яйцето или кокошката?

Яйцето. Очевидно. Рибите също се излюпват от яйца. А те са по-напред в еволюцията от пернатите.
Петелът - без него няма как кокошката да снесе яйце.


3. Кое е най-ценното съкровище на .. Том Сойер?

Детството.
"Том извади най-голямата си скъпоценност – пиринчена топка от решетката на камина, протегна я отпред, така че тя да я види, и каза:
– Моля те, Беки, вземи я!"



4. Как се прави миш-маш ?

От всичко и по много. Хаос на вкус. Хапва се бързо, за да се нахраните, преди да е свършило.
Миш-маш (на немски: Mischmasch) е вид безмесно ястие, приготвяно от чушки, домати, сирене и яйца, характерно за българската кухня. Съществуват и варианти при които към ястието се добавят и патладжани, лук или моркови.
В по-общ план миш - маш можем да си забъркаме от всичко.Друг е въпросът дали ще го "ядем" после...



5. За какво мечтае вашата звезда?

Да бъде залез в небето на мечтите ми.
Аз нямам звезда. Имам само луна. А тя е нагла и не си губи времето в мечти - иска и получава :- ).


tongue
Върнете се в началото Go down
http://skyirina.blogspot.com
Gentiana
Dark Gothic Queen
Dark Gothic Queen
Gentiana


Female Вишневи листенца : 6
Пеперудени целувки : 468
Довя ме вятърът тук на: : 24.07.2009
Имах какво да кажа -пъти : 364
Търсете ме в... : Платинената паяжина на нощтА
В този свят съм : КралицатА
По душа съм : Нощна пеперудА

БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а   БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а EmptyСря Юли 29, 2009 4:05 am

tongue
sky&Draugdur

1. Когато изпиеш съдържанието на една чаша до половината, чашата наполовина празна ли е или наполовина пълна ?

Моята ще е достатъчно пълна, за да се залея.
*
Много зависи чашата с какво е пълна , но иначе е наполовина празна.

2.От какво е съставен пръстенът на Сатурн?

Сатурн е могъщ водач. Пръстена, който носи на безименния си пръст е от стотици концентрични пръстени с ширина кратна на 50, така финни, че човек би го взел за единна плетеница от лед и камък.
*
От ледени частици с различна големина, силикатни скали и железен оксид.

3.Защо казват за някой човек, че е "кукувица"?

Най разпространената асоциация на кукувицата е луда жена, но аз не съм привърженик на така разпространените сравнения на животни със човешки качества. Това не само е гадно и невярно, а и наслагва една неприязън в децата към животните. Иначе кукувицата не отлита далеч на юг, нито се завръща, а винаги е някъде наоколо.
В българския фолклор тя е вестоносеца на пролетта и точно на Благовец кукувицата започва да кука, за да извести, че пролетта е настъпила. Затова в гласа й хората търсят “предсказания” - за новия стопански сезон, за своето здраве и дълголетие. Според народното вярване, ако човек е сит и има пара в джоба, когато чуе кукувичката за първи път, годината ще е добра. Момите пък търсят в кукувичето обаждане предвестие за скорошна женитба. За селските младежи кукувичият глас е предупреждение, че сезонът на седенките и задявките с момите приключва.
В една песен Божа майка укорява кукувицата, че със своите провиквания ще разбуди спящия й син. Но кукувицата й отговаря: “Леле мале, Божа мале, аз не кукам да събудя Млада Бога, ами кукам да събудя два овчаря…” Скоро след Благовец овчарите ще изведат стадата от зимните кошари и ще тръгнат с тях към летните пасища.
Но заедно с добрата вест за настъпването на пролетта, кукувицата често се смята и за вестител на злокобни известия – за болест, война и гибел, за зли самодиви и юди, които излизат напролет в гората.
Приказки и легенди разказват, че тази птица също е била девойка. Тя и брат й все се карали, затова били превърнати в бухал и кукувица - братът да владее нощта, а сестра му – деня. И все да се търсят, но да не се намират.


опс май се отплеснах...
*
По много различни причини.

4. Какво ще стане, ако стъпя на Юпитер?

Това е невъзможно, ако вземеш тялото със себе си. Този път обещавам да съм кратка. Пързо защото температурата на горния слой облаци на Юпитер е около - 140о С и вотро там няма къде да се стъпи- всичко е облак и газ... Но като се замисля ако не вземаш тялото си навярно ще можеш да поседнеш на някой изпарение?!? И ако се опазиш от някой от 16-те му спътника да не те "свали на земята" ще можеш да глътнеш един коктеил от хелии и водородът, амоняк, метан, водни пари и др. докато разглеждаш Слънцето от първа ложа... Ами надявам се отговорих на въпроса...
*
Ако намериш къде да стъпиш, ще се отровиш от наличието на водород в атмосферата. От хелия може и да ти се изтъни гласа .

5.Какъв плод е дал Парис на Афродита?

Наградата за най-красивата богиня е Ябълка, а най-красивата богиня, която я получава е Афродита. Афродита обещава на Парис любовта на най-красивата девойка, т.е. Елена, заради това той дава Ябълката на нея...
*
Нямам никаква идея....може би ягода?
tongue
Върнете се в началото Go down
http://gems.ohmylife.net
Gentiana
Dark Gothic Queen
Dark Gothic Queen
Gentiana


Female Вишневи листенца : 6
Пеперудени целувки : 468
Довя ме вятърът тук на: : 24.07.2009
Имах какво да кажа -пъти : 364
Търсете ме в... : Платинената паяжина на нощтА
В този свят съм : КралицатА
По душа съм : Нощна пеперудА

БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а   БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а EmptyЧет Юли 30, 2009 6:58 am

tongue
Тя & Nasiks

1.Какво има в центъра на нашата галактика?

Един мъничък астероид, около метър на метър, на който има забита табела тип 'пътен знак' с надпис "ЦЕНТЪР НА ГАЛАКТИКА МЛЕЧЕН ПЪТ"

Не съм сигурен,чувал съм хипотези за черна дупка, но искерено се надявам там да има изключително хубаво заведение...
Мястото ми се струва по-подходящо за това!: )


2.Защо жените нямат мустаци?

...с малки изключения...Но по принцип нямат, понеже, я се замислете? Какво е практическото приложение на този вид лицево окосмение? Никакво. А жените са умни и практични

Защото това би било прекалено...странно,нестествено и смешно!: )
Но нищо чудно след време и това да се появи...като гледам колко мъже ходят по козметици, спазват диети и дори си слагат грим...


3.Как се раждат и умират звездите?

С финес!

Звездите се раждат, подобно на раждането(принципа: )) на "Феникса", но не знам и не искам да знам как умират!

4.Какво казал единия снежен човек на другия!?

- Hyvää syntymäpäivää!
защото другия имал рожден ден и защото те били финладски снежни човеци.


- " Усещам аромат на моркови! " : D

5.Защо само на Земята има живот?

Айде бе? С това категорично не съм съгласна, но ако се хвана да пиша, ще изпиша цял научен труд! (а ме мързи : )).
Ще си позволя да цитирам някой, който не помня кой беше и не помня точно какво беше казал, ама звучеше горе-долу така: "Ако само на Земята има живот, това е истинско разхищение на пространство!"
Освен това никой не ми е доказал, че другаде има живот, но и никой не ми е доказал, че няма.


Защото, все още не сме посетили останалите планети и не сме добили достатъчно представа за тях.
Това ще се случи скоро,надявам се, така че е въпрос на време! ; )

tongue
Върнете се в началото Go down
http://gems.ohmylife.net
Gentiana
Dark Gothic Queen
Dark Gothic Queen
Gentiana


Female Вишневи листенца : 6
Пеперудени целувки : 468
Довя ме вятърът тук на: : 24.07.2009
Имах какво да кажа -пъти : 364
Търсете ме в... : Платинената паяжина на нощтА
В този свят съм : КралицатА
По душа съм : Нощна пеперудА

БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а   БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а EmptyСъб Авг 01, 2009 1:34 am

tongue
DeTe_Ha_Xaoca и chocolate_fairy


1. Какво е DHEA?

Като един отявлен Wi-Fi медик мога да заявя спокойно,че това е хормон.

Google каза че е хормон, обаче аз така като го гледам на мен не ми прилича на такова.

2. Опиши се с три думички

Дете на Хаоса

(не)типична, обичлива, толерантна

3. Защо наричат Марс "Червената планета" ?

Ами принципно е заради това, че на повърхността температурата и е твърде висока и гледайки я с телескоп я виждаме червена. Това май е научното обяснение. Иначе защото Земята е синята планета.

В часовете по физика и астрономия имаше ала-бала, които обясняваха защо, но аз не мога да ви ги кажа (не внимавах - бях влюбена в момчето на два чина зад мен ) за това сега ще кажа така: защото Марс е символ на войната = на кръв = на червено, ето защо.

4. Коя порода кучета е наречена на името на манастир в Алпите ?

Един Бернар дето много стоял сам и го кръстили Самбернар, предполагам Санбернарите са кръстени на манастир, като сметнем, че Сан е Свети.

И аз искам да знам.

5. С какво действие Пилат Понтийски снема вината от себе си?

Хей, ръчички, хей ги две те ме слушат най-добре, едната мие другата. Или с думи за по-големи измил си е ръцете!!!

Сега ако не съм в огромна заблуда имам спомени за умити ръце. Нали от там идва и израза "Да си умие ръцете".
tongue
Върнете се в началото Go down
http://gems.ohmylife.net
Gentiana
Dark Gothic Queen
Dark Gothic Queen
Gentiana


Female Вишневи листенца : 6
Пеперудени целувки : 468
Довя ме вятърът тук на: : 24.07.2009
Имах какво да кажа -пъти : 364
Търсете ме в... : Платинената паяжина на нощтА
В този свят съм : КралицатА
По душа съм : Нощна пеперудА

БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а   БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а EmptyВто Авг 04, 2009 4:34 pm

tongue
DominuS и Катето

1. Басейнът на любовта се пълни от тръбите на надеждата, лудостта и мечтите. А се изпразва от тръбите на разума, предразсъдъците и завистта. Кога ще се напълни басейнът?

Басейнът на любовта се пълни от тръбите на надеждата, лудостта и мечтите. А се изпразва от тръбите на разума, предразсъдъците и завистта. Кога ще се напълни басейнът?

Ами той може да се напълни по всяко време, независимо дали е лято или зима. Отговорът е скрит във въпроса – ако имаме достатъчно надежда, лудост и мечти трябва само да ги хвърлим вътре и да скочим след тях.


Интересен въпрос....При мен май басейнът прелива,защото тръбите за изпразване са запушени от сбъднати желания,които от своя страна обезвреждат разума,надсмиват се над предрасъдъците и предпазват от отровата на завистта...И въпреки,че понякога се случва и да се поизпразни ...винаги се намира един(една) приятел/ка,който (която) ,да ми припомни как се прави...ДЪЖД Smile

2. Колко цвята има дъгата?

Хмм, я да видим сега: светло розово, розово, по-тъмно розово, леко червено, червено, по-настойчиво червено, леко тъмно оранжево, средно оранжево, светло оранжево, бананово жълто, нормално жълто, по-настойчиво жълто, бледо зелено, зелено, малко по-тъмно зелено, небесно синьо, друго синьо и (любимото ми) лилаво... Може и още да има. А може и да попрекалих...

Според матрицата са седем,но аз съм виждала стоцветни в един сън...А иначе,според скромната ми теория -ще видиш толкова цветове,колкото е пъстро въображението ти...

3. Опишете как се рисува картината "Детство".

Така, най-подходящите места за рисуване на подобна картина са: тапетите в къщата на по-строгата ни баба, току-що завършеното домашно по математика на по-голямата ни сестра или брат, папката с документи на мама или сметките, които татко държи прилежно подредени в шкафа. След като се избере една от тези възможности, трябва само да натопим ръце и крака (а защо не и глава) в боите (по възможност да са темперни или маслени) и да се намаца възможно най-голяма част от повърхността на това с което сме се захванали, така, че никой да не успее да го разпознае повече. За по-добър ефект се предпоръчва използването на много жълто (за огромни слънца), червено (за широки усмивки) и синьо (защото най-трудно се мие). Колкото повече боя използвате, толкова по-добре! О, и ако ви хванат в действие... ъм... БЯГАЙТЕ!!!

Босо,разрошено хлапе,което търчи по улиците с филия хляб в едната ръка и с домат в другата,крещейки на приятелите си "Спукано гърнето-о-о-о,Еднооооо,Двеееее,Трииии.......".Хлапе,което в този миг притежава най-голямото богатство:СПОСОБНОСТТА ДА СЕ РАДВА НА ЖИВОТА И ДА ГО ПРЕВРЪЩА В ЗАБАВНА ИГРА....

4. Ако можете да се срещнете с произволна историческа личност, коя ще е тя и какво бихте направили (говорили) с тази личност?

О, нее, само една ли може? Имам си няколко любими.
Да започнем с Алберт Айнщайн – бих го разцелувала, а после бих го помолила да ми обясни лично теорията на относителността и бих се правила, че не разбирам за да може разговорът да продължи повече. Обичам го този човек!
След това – Мери Уолстоункрафт. Бих искала само да й стисна ръката.
После – Толкин, за да му кажа, че е един от хората, които промениха света ми.
Следва – Леонардо Да Винчи – и него го обичам! И той промени света ми.
И за да не прекалявам ще завърша този скромен списък с една много важна личност – Васил Левски. Не знам какво бих могла да направя или да му кажа ако мога да го видя, освен, че се гордея, че съм българка и че му благодаря затова, че е живял и умрял за моята България.


С граф Сен Жермен... бих се разтворила в знанията му,без да казвам и дума.Бих била част от безсмъртието,което е осъзнал и овладял....

5. Какво бихте направили с 1 млн. долара?

Ухх, тук има да се пише.
Първо ще си намеря добър финансов съветник.
После ще издам първата си книга (най-голямата ми мечта).
Ще създам някакъв бизнес, колкото да задържа парите, защото, признавам – обичам да правя угодийки на близките си (а и на мен самата).
И след това започва всичко важно: ще се заема със сираците, възрастните и бедните хора. Ще подобря живота им колкото мога. После животните – ще направя нови приюти за кучета и котки за да бъдат премахнати изолаторите (същински концлагери за животни). Ще взема конете от ромите и ще им дам коли, за да не ги измъчват повече. Ще създам истинска и действаща организация за защита на животните и техните права.
След това ще си осиновя дете (всъщност мечтата ми е да си осиновя три, но всяко нещо с времето си). И ще дам пари за ваксинация и обучение на децата в Африка. Ще подаря 100 хиляди на Peta и A.L.F. и ще заявя пред целия свят ако трябва, че за мен последните не са престъпници, ами направо светци.
И накрая ще си купя Duсati 999 и ще направя един готик бал с маски, на който ще поканя всички вас, разбира се. После, послее... ами много благотворителност и една къща на Хавайските острови за мама.
О, да – и ще финансирам издаването на стихосбирката, замислена от Skyblueirina и... И ще ви купя подаръци!


Честно ли???Първото,което ми идва наум е издаването на няколко тома скъпоценни стихове(не моите),които ще бъдат преведени поне на 20 езика,защото този свят има нужда от дълбочината и въздействието им...А остатъка от парите бих дала на най-малката си сестра,защото знае какво да ги прави....Аз съм пас... Smile
tongue
Върнете се в началото Go down
http://gems.ohmylife.net
DominuS
дукеса Отдадена на Мрака
дукеса Отдадена на Мрака
DominuS


Female Pisces Dragon
Минаха години : 36
Вишневи листенца : 7
Пеперудени целувки : 113
Довя ме вятърът тук на: : 24.07.2009
Имах какво да кажа -пъти : 87
Търсете ме в... : прегръдката на Мрака
В този свят съм : тъмната сянка на една дукеса
По душа съм : затворена книга

БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а   БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а EmptyСря Авг 05, 2009 3:01 am

tongue
Gentiana & Skyblueirina


1. Пада звезда! Вашето желание е...

-да видя какво има от другата страна на дъгата

-Нека.. нека остане и нека да свети още дълго и красиво!!!


2. Имате ли приятел без мобилен телефон? Кой е той и защо няма?

-нямам толкова бедни приятели

-Мммм приятел- не, но дядо все още няма мобилен...


3. Какъв е цветът на вятъра?

-шумен

-Вятърът понякога има цвят на късна есенна тъга, особенно кагато танцува пируети с шарените листа. В лятните сутрини е златист с отблясъци море по крайщата, но най-често е с цветя на смеха.. нали го знаете- еднин такъв закачливо- звънлив като хиляди зюмбюлени камбанки Smile


4. "Под мостовете не шумят реки". А какво?

-когато Него го няма е тихо, а когато го има... на кой му пука какво шуми под моста Smile)))

-Ако се вслушаме в контекста на песента определено шуми тишината, при това не особенно мелодично, по скоро дрънчи и драще..


5. От кого ще вземете интервю? И какво ще го попитате?

-от Дявола, колко струва неговата душа(ако я има)

-Бих взела интервю от едни принц и принцеса и бих ги попитала какво са направили с граховото зрънце?
Върнете се в началото Go down
Gentiana
Dark Gothic Queen
Dark Gothic Queen
Gentiana


Female Вишневи листенца : 6
Пеперудени целувки : 468
Довя ме вятърът тук на: : 24.07.2009
Имах какво да кажа -пъти : 364
Търсете ме в... : Платинената паяжина на нощтА
В този свят съм : КралицатА
По душа съм : Нощна пеперудА

БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а   БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а EmptyЧет Авг 06, 2009 6:29 am

tongue


CAMCOH и Nasiks


1. Съгласни ли сте с Ницше, че "което не ни убива, ни прави по-силни" ?

Момент, моля - аз Нитсцшче не мога да го кажа на един път, защо ми задавате такъви сложни въпроси? Кой иска да ме убива, дайте го насам! Ех, Гьоте, Гьоте - знам те аз тебе - Малка нощна музика, а? Не, не съм съгласен. Само ни прави по-мъдри.

Напълно съгласен. Както и една любима моя: "Победител не е този, който винаги побеждава, а този който когато падне става бързо!"Ако се научим да следваме тази мисъл, ще ставаме все по-силни.

2. Кой е авторът на следната строфа -"В полунощ седях приведен, отегчен, отчаян, бледен
над забравено познание - том със тайнствени слова." ?


Някой поет ще да е. Гугъл? Не, този го знам... Някой друг... ама така без жокер... как да стане...

...Тъмен сън ме скри дълбоко, ала тихичко похлопа,
някой тихичко потропа на самотната врата.
"Гост - прошепнах, - вън похлопа на самотната врата.
Закъснял е вечерта."

Едгар Алан По - Гарванът : )


3. Как тълкувате латинския афоризъм "Mala herba cito crescit" ?

Ами аз като бях в латинска америка не можах да го науча тоя език и т`ва си е...

Любимите ми латински сентенции!: )

"Лошата трева бързо расте". Веднага се сещам за една песен - "Horto Magiko", но това няма да е интересно за болшинството от дами тук, затова няма да Ви разказвам!: )А и няма кой знае колко общо. : )

Злото...се разпространява бързо - да се надяваме, че и бързо увяхва!: )


4. Били ли сте на "седмото небе" и къде се намира то ?

Мда... в очите на дете.

Случвало се е няколко пъти, да!: )
Намира се над шестото и под осмото! : ) Колко и банално да звучи, това не означава, че може да се намери лесно, а и пътят до там е доста дълъг!!; )


5. Кисело ли е "киселото грозде" ?

Гроздето го предпочитам течно, по възможност преди да се вкисне. Не знаем, дали е кисело и затова по-често си намираме нещо много по-вкусно.

В човешката природа е заложен ужасно ограничен и лишен от всякаква логика „защитен механизъм”, а именно: когато не разбираш нещо и не знаеш как работи, най-добре да го унищожиш…и да забравиш, че някога го е имало.

Подобно..."киселото грозде" е кисело..уви, но само за тези които мислят, че когато не можем да имаме нещо, обикновенно се опитваме да го приемем за лошо и по-низшо отколкото е всъшност.

tongue
Върнете се в началото Go down
http://gems.ohmylife.net
sky
МаркизатА
МаркизатА
sky


Female Вишневи листенца : 3
Пеперудени целувки : 248
Довя ме вятърът тук на: : 25.07.2009
Имах какво да кажа -пъти : 222
Търсете ме в... : Кралството
В този свят съм : отново синя
По душа съм : пазителка

БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а   БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а EmptyПет Авг 07, 2009 6:34 pm

tongue




Тя и DeTe_Ha_Xaoca





1.Защо са казали, че "в хаоса се ражда красотата" /подвеждащ въпрос/


Защото там съм се родила аз ( подвеждащ отговор).


Защото в реда красота не може да се роди...освен ако не е военен парад, примерно. /Не разбрах, на къде подвежда въпросът? Мен лично искаше да ме подведе към Меден Рудник, ама аз не се съгласих/





2. Какво според Вас е това "чимиджимичамиджоми" ? И има ли почва у нас?


Всъщност особено лятно време " Чимиджимичамиджоми" има почва у нас и по-конкретно то живее около блата водни басейни и други области около,които има вода, защото " Чимиджимичамиджоми" е жабче и аз много обичах приказката от приключенията на Лиско в която Чими беше паднал в кладенеца.


Чимиджимичамиджомито представлява малка дървена пръчка, с вързан на нея канап, на чийто свободен край и закачено стъклено топче. Използва се най-вече в разни обредни ритуали на племето Джомичамиджимичими, като призоваване на Бога на кукуруза, пеперуда за вятър, и разни тайни вуду-ритуалчета. Да, почва у нас има - чернозем, глинеста и тук-таме - торфена.





3. Къде да може да се срещне приказно същество/фея/ в днешно време?
а/ в резерват
б/ в библиотека
в/.......



Приказното същество фея в днешно време е много вероятностно да срещнете в моя блог.

Избирам си отговор в/. Нищо лично срещу отговори а/ и б/, но резерватските феи са направо нефеи! По цял ден лешперят и очакват възхищението на хората, а са забравили как се размахват крилца, дори. Библиотечните феи са хмммм...книжни
Тъй че аз избирам да се срещам с феи и други приказни същества предимно в многоточията. Там сред точките все ще изскочи нещо



4. Кой спечели изборите?И защо Герб, а не Щит?

Ами Бат Бойко спечели изборите, както го наричат още в България ББ или Батман. И герб защото Бат Бойко си има Цецко и Цецка, а Герб - гербери и следователно скоро цветница ще бъде национален празник, за това не е щит, не се сещам за подходящи цветя около щита.

Аз спечелих изборите! Избрах се за единствен и уникален почетен жител на моята къща и главнокомандващ на армията от гости.
Герб, защото прочетено наобратно звучи брег, което е доста по-благозвучно от тищ.


5. Къде изгореното боли най-дълго?



Като се изгориш всъщност навсякъде боли, но най дълго май в сърцето.


Където е направило най-голяма дупка?
tongue
Върнете се в началото Go down
http://skyirina.blogspot.com
Gentiana
Dark Gothic Queen
Dark Gothic Queen
Gentiana


Female Вишневи листенца : 6
Пеперудени целувки : 468
Довя ме вятърът тук на: : 24.07.2009
Имах какво да кажа -пъти : 364
Търсете ме в... : Платинената паяжина на нощтА
В този свят съм : КралицатА
По душа съм : Нощна пеперудА

БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а   БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а EmptyНед Авг 09, 2009 10:08 pm

tongue
Nasiks и sky


1. "How can you mend a broken heart" (от Бий Джийз - Как можеш да излекуваш разбито сърце?)

Начини за това са доста различни, спрямо различните хора и начина им на мислене.Според мен след като се премине през всички производни на тъгата, която уви няма как да се избегне лесно, както и през гнева и отрицанието...трябва да се приемат нещата такива каквито са и да се продължи напред. Все пак това може да се разгледа като ново начало. А какво по-хубаво от това да си свободен?!; )

Оооо, това- да, /замисляне/ е сложен въпрос на който ще опитам да отговоря без да издавам тайните- лечителството не е за всеки... Необходими са две шепи нежност и къс красота, за да се направи от нея кърпа с която да се попива кръвта.. Още три косъма от гривата на еднорог, за да се зашият раните с игла от пустинен таралеж. Превръзката се прави с листенца търпение ииии най-важното: за да зарасне добре е нужно всеки ден да се сменя превръзката търпение, докато се говори за миналото. В бъдеще време не бива да се говори, докато не зарасне. Едва ли за много е известно но раните зашити с грива от еднорог се отварят, когато се говори в бъдеще , а такива зашити с косъм от опашката- не издържат на минало временни теми... Самолечението е вредно и опасно за околните и болния!

2. Опишете изненадата, която ще направите за рождения ден на Вашия любим човек.

Изненадата е: екскурзия до място, което обича и иска да посети много и бих отишъл с нея...ако ме вземе, разбира се! : )

Изненадата е приятно събуждане, разходка до слънцето и обратно като маршрутът е изненада, и накрая вечер с много топлина и две- три падащи звезди

3. Защо? (няма общо с предния въпрос)

Вечният въпрос!: )
Един възможен отговор на конкретния, който много харесвам: Защото...така съм преценил! ; )


Защото просто трябва да опитам.

4. Можете да изтриете един ден от живота на човечеството. Кой ще е той и защо?

Замислих се за деня, в който е роден Адолф Хитлер, но... не!Ако мога да изтрия един...не бих го направил. Миналото не може да се променя. Дори и да се измисли начин, не трябва!Всички знаем за "ефекта на пеперудата" и останалите теории по този въпрос. Всички знаем, колко проблеми могат да настъпят в следствие на една такава промяна.Дори и да предотвратим нещо ужасно...цената на която това ще се случи, може да бъде прекалено висока и с доста по-тежки последствия.
Цял ден...е много време!Затова : никакво триене!!!: )


Само един? Няма да е достатъчен... Но щом става въпрос за човечеството бих интегрирала триенето по части и бих изтрила от живота на всеки човек, деня в който всеки един губи душата си.

5. Защо историята все "се повтаря"?

Може би защото доста често...всяка нова история е добре забравена стара?!: )
И затова остава това впечатление.Определено не съм съгласен, че винаги се повтаря!


Ех, да знаех.. Навярно защото същността на хората и на феите е еднаква и колкото и да са различни и индивидуални в най-левия край на същността си всички се повтаряме....
tongue
Върнете се в началото Go down
http://gems.ohmylife.net
Gentiana
Dark Gothic Queen
Dark Gothic Queen
Gentiana


Female Вишневи листенца : 6
Пеперудени целувки : 468
Довя ме вятърът тук на: : 24.07.2009
Имах какво да кажа -пъти : 364
Търсете ме в... : Платинената паяжина на нощтА
В този свят съм : КралицатА
По душа съм : Нощна пеперудА

БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а   БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а EmptyВто Авг 11, 2009 1:48 am

tongue
caxapa и CAMCOH

1. Един овчар искал да пренесе през една река агне, сено и вълк. Но реката била голяма и трябвало да ги носи едно по едно. Хубаво, ама ако пренесе най-напред вълка, докато се върне, агнето ще изяде сеното; ако пренесе сеното, вълкът ще изяде агнето. Пренесе ли най- напред вълка, а после агнето, докато се върне за сеното, вълкът ще изяде агнето. Как да ги пренесе, без да ги загуби?

Хм. Ако първо пренесе агнето, вълкът ще остане със сеното и всичко ще е ОК. После овчарят ще се върне, ще вземе сеното, ще го пренесе, но на връщане ще вземе агнето със себе си и сеното ще остане непокътнато. После ще остави агнето и ще вземе вълка, ще пренесе вълка при сеното и ще се върне да вземе отново агнето. Май не ми се отдаде много обяснението, но се постарах, наистина (:

От сеното си правя огън. На него правя чеверме и докато чакам да се изпече, съдирам на вълка кожата, да си направя ботуши.
(пренася овцата. връща се. пренася вълка. взима обратно овцата. оставя я. взима сеното. пренася го. връща се. взима и овцата. И сега може да повтори упражнението от първия ми отговор, само че на другия бряг)


2. Защо петелът си затваря очите докато кукурига?

Защо жените си отварят устите, когато си слагат спирала? Явно има някаква връзка между устата (човката) и очите? Знам ли...

Така ли прави? Брей... сигурно за да не гледа как му се смеят кокошките на фалшивото сол, понеже снощи до късно е дискутирал с тях кое е първото - яйцето или кокошката, като верният отговор за него е бил - яйцата... на петела...)

3. Имат ли камилите рожден ден?

Ей това е подвеждащ въпрос, както му викате
Мисля, че, да, имат. Всяко нещо, което е родено, би трябвало да има рожден ден. Ако някъде има тайна фабрика за сглобяване на камили и те се появяват от там, може и да нямат...


Не, камилите имат рождена нощ. Няма как да се родят в тая жега. И да тръгнат да излизат, ще си кажат: "абе, я да изчакам вътре на хладно..."

4. За какво се носи чадърът?

Носи се против дъжд. И против слънце. Явно - за комфорт се носи...

Чадърът се носи, за да не вали. Не съм виждал до сега чадър, който да е носен от някого някъде и да потрябва. Затова, като отивате на пикник, вземете си чадър, дори и на снимка, за да не ви разваля хубавото време. А, и за плаж е така - носете. Даже там и по два може.

5.Кой е единственият бозайник, който не може да лети, но все пак го прави?

Абе, като се замисля, те бозайниците по принцип не са много летателни, тъй че едва ли е единствения...
Ама - човекът?


Бозайник той... те мъжете повече си падат по тая работа , ама нищо де, и жените са в тая категория... Нещо с Homo беше... Ама луденс ли беше, сапиенс ли беше... А, сетих се: Булгар, булгар!
tongue
Върнете се в началото Go down
http://gems.ohmylife.net
sky
МаркизатА
МаркизатА
sky


Female Вишневи листенца : 3
Пеперудени целувки : 248
Довя ме вятърът тук на: : 25.07.2009
Имах какво да кажа -пъти : 222
Търсете ме в... : Кралството
В този свят съм : отново синя
По душа съм : пазителка

БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а   БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а EmptyСря Авг 12, 2009 3:03 am

tongue
Катето и Непокълнал

1. Защо мъжете никога не плачат /подвеждащ въпрос/ Smile

М-м-м-м "никога" е много общо понятие....А по принцип- плачат,но се крият защото го смятат за проява на слабост.

Защото не режат лук, предполагам . (Освен ако не са готвачи, де ... Тогава си ривът и още как, ... проклетия му зиленчук със зиленчук )


2. Къде се ражда смеха и къде сълзите?

Смехът се ражда в пространството между дъгата и дъждът,а сълзите-в перлените миди на дъното на душите ни...

в инкубатора за настроение

3. Кога ще "свърши света"?

А нима е започвал ???...

когато ми свърши бирата, а барманът вика, че е време да си одим, че скоро сме щели да пълзим, а таксита за червеи не се предвиждали

4. С кола или с велосипед /или с кон?/И защо?

С велосипед.Защото го обожавам, а утре ще си го взема от поправка и вече нищо няма да ми се опира като разстояния. Даже до Козлодуй мога да отида с него

ми, аз си имам крилца. Прилепски.. Батман ми е личен приятел и ми подари един чифт ... Другите да се оправят

5. Всичко е пари или всичко са ....много пари?


Незнам!Не разбирам от пари!!!

аве, може и без, ама не в тоя живот и не на тая планета
tongue
Върнете се в началото Go down
http://skyirina.blogspot.com
Gentiana
Dark Gothic Queen
Dark Gothic Queen
Gentiana


Female Вишневи листенца : 6
Пеперудени целувки : 468
Довя ме вятърът тук на: : 24.07.2009
Имах какво да кажа -пъти : 364
Търсете ме в... : Платинената паяжина на нощтА
В този свят съм : КралицатА
По душа съм : Нощна пеперудА

БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а   БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а EmptyСъб Авг 15, 2009 7:16 pm

tongue
Draugdur и DominuS


1. На какво кълвете?

На нищо принципно, но ако си заслужава....

Някога на всичко, вече на нищо...

2. "Не се гаси туй, що не гасне." Какво не гасне?

Ами зависи си от ситуацията, много е трудно да се отговори директно.

Хмм... Мисля, че при всеки е различно. При мен е вярата в мечтите ми.

3. Защо Италия има форма на ботуш?

Поради тектонските движения на земните пластове в продължение на милиони години.

Тук се затрудних Smile) Всъщност нямам никаква идея.

4. Кое е любимото Ви питие? Как се прави?

Айрян - кисело мляко се разбива, но не много и се добавя вода. При достатъчно разбито мляко, може и без вода

Вода всъщност. Едва ли има смисъл да пиша как се прави.

5. Падате от самолет, но нямате парашут. Какво си мислите?

Колко ли ще боли като падна и няма ли да уцеля нещо по-меко, но преди всичко за хората които обичам.

Ами ще си пея I believe I can fly на R. Kelly и ще си представям, че наистина летя Smile
tongue
Върнете се в началото Go down
http://gems.ohmylife.net
sky
МаркизатА
МаркизатА
sky


Female Вишневи листенца : 3
Пеперудени целувки : 248
Довя ме вятърът тук на: : 25.07.2009
Имах какво да кажа -пъти : 222
Търсете ме в... : Кралството
В този свят съм : отново синя
По душа съм : пазителка

БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а   БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а EmptyВто Авг 18, 2009 1:57 pm

tongue


Тя и Катето

1. Започваме с подвеждащ въпрос Smile Какво се обича най-много? Помощен въпрос- обичай себе си или обичай ближния?

Аз тука ще бъда съвсем сериозна като кажа, че ако не умеем да обичаме себе си, няма как да обичаме ближния. За това - първо човек трябва да се научи да обича и уважава себе си и тогава няма да има проблем с обичането по принцип

Ами в момента най-много се обича един бидон с минерална вода и кофичка кисело мляко(ходих да тичам и ще изпия света),а по принцип...процесът е двустранен.Добре си когато и обичаш и те обичат-в противен случай баланса отива на кино и си наполовина щастлив(или въобще не си)...


2. Какво мислите за Гномите и колко такива познавате. Лично ??? /намиг/

За най-първи път се запознах с гномите в ранното си детство посредством една книга, наречена "Гномобил". И веднага ги заобичах! Познавам 4 гнома лично и понякога ме изнервят


Амииии,че са големи тарикати....и за съжаление само съм чувала...Нямам личен контакт...



3. Кога ще дойде Есента? И с какво?

Есента ще дойде след края на лятото, но не можем да бъдем сигурни, понеже НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА! А с какво...ами не знам, обикновено с влака идва, обаче онзи ден се чухме и тя ми се хвалеше с някакъв мини купър...


Ще дойде когато си отиде лятото...А с какво ????Хм...с рокля последен писък на модата, в убити бледооранжеви краски на яркожълти райета....
И с мистър Вдъхновение под ръка...


4. Чували ли сте думата "Моаре" и какво значи тя?

Някакъв нежелан ефект от наслагване на точки...абе не е за блондинки тая дума-суперсложно е обяснението...Ама има и такъв модел риза...май


Не сме чували тази дума, но на прима виста я асоциирахме с велик детектив. После се замислихме и проведохме едно дълбинно психологическо разследване, за да разберем защо тъй сме решили и - нали сме умни - разбрахме - просто сме миксирали Поаро и Мегре и ей ти на - Моаре. Но после (пак защото сме умни!) силно се усъмнихме в правотата на логиката си и решихме да питаме Светия Гугъл. И той, тъй като е добър и великодушен, веднага ни удостои със следната информация:
Резултати 1 - 10 от около 20 800 за Моаре. (0.13 секунди)
И на нас веднага ни проблесна - значи - има поне 20 800 споменавания на думата "моаре" в нета, а ние не съм попадали на нея? Хм...явно не прекарваме достатъчно време в мрежатаааа И веднага си взехме поука! Освен това, разбрахме, че моаре всъщност е нещо странно, но това не ни учуди особено - все пак логично е, ако носиш названието "моаре" да не си кука за плетене или нож за масло.
И въобще, сега се чувстваме някак по-умни, знаейки , че "Моаре наричаме онези видими вълнообразни или шахматни набраздявания на изображението, които се получават в следствие на наслагване на мрежови структури." - това в предпечатната подготовка. Освен това се оказа, че моарето било някакъв вид обработка на копринен плат - "използва се за копринени платове и се постига посредством специален каландър, придаващ на повърхността на плата едва доловим за окото светлоотразяващ ефект и фигури, които наподобяват водни знаци или мрамор. Тези платове се използват за подплати на дрехи, за покривки на мебели, за украси, панделки и (в някои случаи) за дамски рокли. " А още по-освен това се оказа, че Моаре е предпочитан никнейм от полските младежи. Но това е друга тема
Чувстваме се обогатени със знания, освен това можем да започнем да пишем криминалета, понеже си имаме име на главния герой - детектив Моаре ^^
Но първо трябва пратя Другата в мен да си почива, че досажда нещо...




5. Какво ще си пожелаете на себе си? И на кого другиго бихте го пожелали?



Бих си пожелала здраве. И на всеки бих го пожелала. И воля бих си пожелала, ама нея няма да всеки да я пожелавам понеже не всеки има нужда. И любов
Какво повече му е нужно на човек?




Ами пожелавам си....да бъда любов...,което пожелавам и на всички останали

П.П. Усещането си струва...

tongue
Върнете се в началото Go down
http://skyirina.blogspot.com
sky
МаркизатА
МаркизатА
sky


Female Вишневи листенца : 3
Пеперудени целувки : 248
Довя ме вятърът тук на: : 25.07.2009
Имах какво да кажа -пъти : 222
Търсете ме в... : Кралството
В този свят съм : отново синя
По душа съм : пазителка

БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а   БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а EmptyСря Авг 19, 2009 6:58 am

tongue
chocolate_fairy и Gentiana



1. С какво може да Ви изкуши човек /или подкупи/- подвеждащ въпрос.


С откровеност

Всъщност ... с нищо.Макар че аз често и така си се давам ... без нищо Smile)))




2. Защо се казва, че сините очи били измамни?

Защото са красиви и като всяко красиво нещо ни се приисква да го имаме, но не можем да имаме нещо, което не ни принадлежи, както любовта, често разпалена от сини очи

Измамата май е далтонистка, така че не и пука през какви очи ще надникне.




3. Къде живее Кашчей Безсмертни и каква е неговата тайна?

Нинам (срам и позор)

У тях си.
Ааааа, чужди тайни ни ща да знам.
Още повече пък на тоя рошавия.
Току виж ме превърнал в Пинокио.
А сини феи не познавам, че да оправят бъркотията после.




4. Знаете ли какво означава " да интегрираш нещо" ?

Да го приобщиш. Ето на нас се опитват да наложат евроинтеграцията, ама на, оставаме си доста неинтегрирани.

Ахъ. Дъ съ съберем с иднъта приятелка и да си поклюкарим за другата.
Иначе у речнико пише, това "интегрирам
интегрираш, несв. и св.; какво/кого.
1. В математиката – намирам интеграл.
2. Правя интеграция; обединявам, окрупнявам. – интегрирам се. Обединявам се с някого, с нещо."




5. Кога ще дойде? /просто така/

Като първо му дойде времето

Ами когато, тогава ... мноу ясно
tongue
Върнете се в началото Go down
http://skyirina.blogspot.com
CAMCOH
херцог Бяла сова
херцог Бяла сова
CAMCOH


Male Вишневи листенца : 9
Пеперудени целувки : 441
Довя ме вятърът тук на: : 25.07.2009
Имах какво да кажа -пъти : 416
Търсете ме в... : дъгата
В този свят съм : капка
По душа съм : светлина

БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а   БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а EmptyСъб Авг 22, 2009 11:05 pm

DominuS & sky

1. Какво причинява северното сияние?

Признавам, че не знаех до сега, затова се поразрових и ето обобщено какво открих: полярното сияние зависи от слънчевата активност, състоянието и състава на земната атмосфера, силата на земното магнитно поле и свойствата на космическото пространство в близост до Земята. Северните сияния са резултат от сблъсъка на високоенергийните частици на слънчевия вятър с неутралните атоми на силно разредените газове в горните слоеве на земната атмосфера. Друга теория за произхода на северните сияния е, че те са предизвиквани от избухвания на ултравиолетовото лъчение на Слънцето. Радиацията от ултравиолетови лъчи йонизира атомите на високите земни въздушни слоеве. Тези електрически заредени частици се отклоняват към полярните области под влияние на земното магнитно поле.

Aurora Australis – полярните сияния в южното полукълбо (“Южно сияние”). Aurora е римската богиня на зората (името идва от “ aura ” /лат./ - “предутринен вятър”)Северните сияния са резултат от сблъсъка на високоенергийните частици с неутралните атоми на силно разредените газове в горните слоеве в атмосферата на Земята.Друга хипотеза за появата на тези красиви явления е следната:Северните сияния като последица от избухване на ултравиолетово лъчение на Слънцето.Радиацията от ултравиолетови лъчи йонизира атомите намиращи се в по-високите слоеве на атмосферата на Земята.тези заредени частици се отклоняват.Причиненото отклонение е въз основа на магнитното поле на Земята.
Но де факто те се получават когато Зимната Кралица Ежилияна /която всички познаваме от сагата/ се ядоса и бутне пудрата си от огледалото. При посипването и над полса се получава характерното сияние. Но тихо... Това е тайна
Wink


2. Какво ви мотивира да станете от леглото сутрин?

Мисълта, че ще свърша нещо полезно преди да си легна отново вечер.


Мисълта за кафе, ароматно, димящо и леко горчиво....


3. Какво ще стане ако се движите в кола със скоростта на светлината и включите фаровете?

Ами няма да има светлина пред или по-далече от колата (май). Поне така си го представям.

Предполагам, че светлината ще изостане, защото и трябва време да се разсее. А от колата няма да остане нищо поради съпротивлението и триенето. Както казваше един преподавател по физика- когато има триене /и жена/ можеш само да гадаеш за резултата. Но за светлината.. На кого му е притреябвало да бърза толкова???


4. Има ли нещо общо между икебаната и философията?И ако да, какво?!

Може да се твърди, че като изкуство икебаната има общо с един от главните клонове на философията - естетиката, защото тя се занимава с красивото, с изкуството и т.н.

Ъхъм/колкото да не ми отивала тази дaма/... Има. Икебаната е философията на цветята.


5. Коя е най-тъжната песен, която сте чували?

Хмм, не се сещам за песен, която да ми се струва кой знае колко тъжна. Коледните песни обикновено ме натъжават.

Се ла ви- линк? http://fragilelove.forumotion.com/forum-f12/topic-t191-80.htm
Върнете се в началото Go down
DominuS
дукеса Отдадена на Мрака
дукеса Отдадена на Мрака
DominuS


Female Pisces Dragon
Минаха години : 36
Вишневи листенца : 7
Пеперудени целувки : 113
Довя ме вятърът тук на: : 24.07.2009
Имах какво да кажа -пъти : 87
Търсете ме в... : прегръдката на Мрака
В този свят съм : тъмната сянка на една дукеса
По душа съм : затворена книга

БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а   БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а EmptyВто Сеп 01, 2009 5:04 am

tongue


CAMCOH и Nepokylnal



1.) Според известния постулат на Пардо „всичко хубаво в живота или е забранено, или е неморално, или от него се дебелее.” Съгласни ли сте?

ПардоН, кой е този Пардо?? Някой дебел, разюздан грозник? Целият живот е хубав.

А, на това му се връзват жените. Аз лично, не се хабя да се съобразявам с подобни измишльотини.


2.) Казват, че мечтите са криле. До къде летите вие с вашите?

Летял съм толкова далече, където и крилете не са нужни. Зер, за да имат подемна сила се иска въздух, пък из другите светове той е рядкост

Докъдето ми стига погледът на душата .


3.) Ако вие сте едната половина от coniunctio (съюз или единство на противоположности), то тогава какво ще представлява другата половина?

Ей... Ами сега? Не знам... Някоя антиматерия сигурно. Или... Сетих се! Вж. въпрос 1 - Пардо.

Ред и скука.


4.) Ако можете да размените живота си с този на герой от книга, коя ще е книгата и кой ще е героят?

Хм... май още не съм я прочел тази книга... Но, все пак, Бонд. Джеймс Бонд.

Не си го заменям за нищо и за никого.


5.) Как изглежда смъртта?

Смъртта ли? Цвете. (Първосигнална асоциация.)

Като следователят пред огледалото- прозорец, зад което ни разпитват. . Тя ни вижда, ние нея - не.

tongue
Върнете се в началото Go down
Gentiana
Dark Gothic Queen
Dark Gothic Queen
Gentiana


Female Вишневи листенца : 6
Пеперудени целувки : 468
Довя ме вятърът тук на: : 24.07.2009
Имах какво да кажа -пъти : 364
Търсете ме в... : Платинената паяжина на нощтА
В този свят съм : КралицатА
По душа съм : Нощна пеперудА

БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а   БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а EmptyЧет Сеп 10, 2009 7:10 pm

tongue
caxapa и sky


1. Ако беше Алиса в страната на Чудесата какво би си донесла от там ?

Усмивката на Чеширския котарак.

Ами, нищо. В реалното ще убият приказното от там. Навярно и... бих останала там. В момента замислям бягство.

2. Може ли жирафът да си види гърба?

Не знам със сигурност, но мисля, че да...А също и корема Smile

Разбира се, в двойно огледало Wink

3. Защо щраусът си заравя главата в пясъка... и дали наистина го прави?

Ако бях щраус, единствената причина да го направя би била от срам. Но аз не съм...
Предпочитам да гледам танците на щраусите.


Защото не иска да гледа тъпите физиономии пред себе си! И му е писнало да му задават отговори. Така се спасява. И не- не го прави винаги така, понякога си заравя главата в тиня, друг път в прах.... Според случая.

4. "Лисицата и таралежът били големи приятели. Тръгнали веднъж към едно лозе да си зобнат грозде. Ежко се страхувал от пъдаря, но Лиса го успокоила, че с хитрините, които знае, всичко ще бъде наред..." - а после?

После...така, както се случва най-често в живота, когато думата 'приятелство' придобие значението на думата 'интереси'. Кой от където е...

После? Ами пъдаря подгонил таралежа, а лиса се намахала с горзде....

5. С коя думичка се отваря Пещерата на вашите съкровища?

Не се отваря с думички. И няма универсален ключ. Който желае да надникне там, трябва сам да намери верния за него начин.

ммм, думата е съставена от различни букви според човека, който иска да я използва... тази дума не се чува, а се чувства... и затова няма как да се напише
tongue
Върнете се в началото Go down
http://gems.ohmylife.net
CAMCOH
херцог Бяла сова
херцог Бяла сова
CAMCOH


Male Вишневи листенца : 9
Пеперудени целувки : 441
Довя ме вятърът тук на: : 25.07.2009
Имах какво да кажа -пъти : 416
Търсете ме в... : дъгата
В този свят съм : капка
По душа съм : светлина

БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а   БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а EmptyНед Сеп 13, 2009 9:47 pm

pale

Катето & Gentiana


1. Днес в Созопол, утре в Несебър, а вдругиден?

В Созопол не ми хареса особено, в Несебър сигурно е почти същото вече-бетон, тухли, керемиди, гъзария...Мерси... Утре, викам да е на някой осемхилядник в Хималаите. Дивото зове!!!

на полянка в планината Wink


2. Ще видите вие кон боб яде ли! А какво всъщност трябва да видим?

Ха-ха!Яде и ушите му пукат, особено ако е умрял от глад. А иначе, май някой има претенции да ни показва от къде изгрява Слънцето, ама ще му е доста трудно, защото за всички ни то изгрява от различни посоки и по различно време, така че....трябва да видим каквото ни душа сака, а не каквото някой си е решил да ни наложи...

П.П. ЗАБЕЛЕЖКА:Но задължително трябва да сваляме розовите очила,защото има опасност да се самозаблудим...

П.П.П. Май пак изтървах посоката на отговора...Ама ще видите вие...кон боб яде ли! Very Happy Very Happy Very Happy


че конят предпочита овесена каша с калинки


3. Ти знаеш ли, че имаш страшни очи? С коя реплика биха Ви превзели?

Че са ми страшни очите-страшни са.Даже песен написах за тях ама така и не излезе(в смисъл има я в нета,но неофициално),а иначе са зелени де ...А по втората част от въпроса:
ами за съжаление май няма да е с реплика ,а с действие.Просто като роб на думите съм предубедена към тях.Виж езика на душите по би ми въздействал.Обожавам например заря от чувства...и т.н. и т.н.....


само отвътре сЪ превземам, с предателство и без реплики


4. Топло! Какво може да ви стопли истински?

Ами давам пример-преди години бях в основата на едно запознанство и след време резултатът от него се появи на моя Рожден ден!Няма такава топлина и удовлетворение!

дума, поглед, усмивка


5. Куче-касичка... Колко струва една усмивка?

Абе вие пускайте в касичката ,за цени няма смисъл да говорим!!!Ако и усмивките станат платени ,май ще трябва да се преселим в друга Галактика...

безценна е, не се продава

pale
Върнете се в началото Go down
Gentiana
Dark Gothic Queen
Dark Gothic Queen
Gentiana


Female Вишневи листенца : 6
Пеперудени целувки : 468
Довя ме вятърът тук на: : 24.07.2009
Имах какво да кажа -пъти : 364
Търсете ме в... : Платинената паяжина на нощтА
В този свят съм : КралицатА
По душа съм : Нощна пеперудА

БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а   БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а EmptyНед Окт 11, 2009 3:02 am

tongue
CAMCON & sky

1. Разкажи ми последния си сън...

-Хм... Не бих могъл. (изчервяваща се емотиконка).

-оооо, ами бях с любимото същество и скитахме какво повече!!!!

2. Bярваш ли, че живота в България ще стане по-добър и лесен?

-Че какво му е на живота, особено в България. Животът е там, където е сърцето.

- Че той е лесен- правиш каквото си поискаш и няма контрол. Ако си някъде дето само те дебнат дали си окосил ливадата да ви видя вас!!!

3. Xаресваш ли турско кафе?

-Харесвам доста турски работи. А кафе не пия...

- Харесвам почти всяко кафе, стига да е поднесено стилно, в подходяща обстановка и да не е разводнено с разни сметани, млека и т.н. -с една бучка захар, моля, под форма на облаче

4. Кое е изкушението, на което не можа да устоиш през последния месец...?

-Вж. въпрос 1... Макар и насън...

- В последно време немога да устоя на изкушението да се усмихна на вредните за здравето скитания...

5. Aко имаше право на един въпрос към Всевишния, какъв щеше да бъде той?

-Защо?

- За какъв се мислиш Ти , че ми се месиш в живота???
БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а 1256

tongue
Върнете се в началото Go down
http://gems.ohmylife.net
sky
МаркизатА
МаркизатА
sky


Female Вишневи листенца : 3
Пеперудени целувки : 248
Довя ме вятърът тук на: : 25.07.2009
Имах какво да кажа -пъти : 222
Търсете ме в... : Кралството
В този свят съм : отново синя
По душа съм : пазителка

БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а   БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а EmptyВто Окт 13, 2009 4:24 pm

tongue

Тя и Gentiana



1.Какво сънуват лешникотрошачките?

- Зависи. Познавам една, която сънува как в следващия си живот ще бъде картофобелачка.
- че ги болят зъбките

2. Как трябва да се казва според вас: "птиците се връщат на север" или "птиците отлитат от юг" и защо?

- Ами напролет е правилно да се каже, че се връщат на север, а в края на лятото - че отлитат на юг. Защо? Защото си е точно така!
- абе, птича им работа..., все ми е едно


3. Какво ще предпочетете и бихте простили на приятел- злобен смях в гърба или лукава усмивка в сърцето?
/подвеждащ въпрос/

- нито едното, а дали ще му простя... зависи от моментното ми настроение и от приятеля Smile
- Ще пропусна да забележа, че е подвеждащ въпроса, а също ще пропусна да забележа, че някога съм наричала съществото приятел. И ще му простя всичко. А мястото му в моето сърце просто ще се оваканти.

4. Какво е най- важното, което носят Мечо Пух и приятели на "екседицията" си? За какво служи /къде ще го забиват?/

- не знам (освен, ако не е колът, забит на Северния полюс и на който пише "Северен полюс открит от Пух
Го намери"

- Хммм...аз, доколкото помня, носят само провизии. А намират 'забитото нещо'. Тоест, кол. Който според Кристофър Робин е Северният полюс.
Ама няма значение...важното е, че всички знаем, че Мечо Пух е открил Северния полюс и е крайно време вече стогодишния спор по темата да приключи!



5. Къде се озоваваш, когато разбиеш Стената с глава?

- В съседната килия
-Тука вариантите са няколко:
а/ В съседната стая.
б/ В травматологията.
в/ На едно по-добро място...
г/ Навън.
д/ Няма значение, понеже след сблъсъка така или иначе си забравил на къде беше тръгнал.


tongue
Върнете се в началото Go down
http://skyirina.blogspot.com
sky
МаркизатА
МаркизатА
sky


Female Вишневи листенца : 3
Пеперудени целувки : 248
Довя ме вятърът тук на: : 25.07.2009
Имах какво да кажа -пъти : 222
Търсете ме в... : Кралството
В този свят съм : отново синя
По душа съм : пазителка

БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а   БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а EmptyВто Ное 17, 2009 2:27 am

tongue

**Самодива** и --Самсон--


1. Какво е нужно, за да се приготви отвара /подвеждащ въпрос/

** Да се приготви отвара е специфична и отговорна работа. Какво е нужно, зависи преди всичко от целта. При всички случаи обаче, задължителна съставка е пълната увереност, че отварата ще изпълни точно предназначението си.

--Преди всичко желание, жертва и съставки. Обикновено огън, но понякога и проста светкавица и гръмотевица вършат работа. Също може и на вулкан,
ако си имате джобен формат. Добре е да се сложат и аромати, нали, за да не миришат много змийските нокти. НАЗДРАВЕ!


2. Какво е избродирано на края на яката на близнаците ТУИДЪЛДУМ И ТУИДЪЛДИ?

**А сега де... тези двамата съвсем нищо не ми говорят. А още по-малко, яките им. Не зная, признавам

--Подозирам, че единствено Храбрият Шивач знае... Или онези другите шивачи от Новите дрехи на царя. .
С две думи - някой от бранша, нали, щото аз не знам...

/позволете моя коментар- алллл дами и господа!!! това е голям пропуск- моля линк: ЧЕТВЪРТА ГЛАВА ТУИДЪЛДУМ И ТУИДЪЛДИ /

3. Какво ще ни кажете за термина "Бамбукова връзка"

--Яка работа. Няма разваляне, освен ако не си безумен заплес .
Хубавото е, че е двойна - нещо като бекъп система. Затова е и толкова яка.
Така е и в живота - добре е да знаем, къде е аварийният изход / резервният ключ / абе с две думи - "план Б".



**Доколкото знам е някакъв термин от играта го, но... само толкова. Ако е бамбукова връзката, сигурно ще да е много здрава и гъвкава.

/и тук линк: http://fragilelove.forumotion.com/forum-f5/topic-t2251.htm /

4. Къде свършва пътя и в кой момент са нужни криле?

**Пътят не свършва, само понякога става трудно забележим. Криле са нужни винаги, за всеки случай. Погледнати отгоре, много неща изглеждат различно.

-- Всъщност, пътят започва, като поникнат крилете. Преди това сме зад стената и... нищо. По-ценното в случая е Посоката.
Ако не знаем къде отиваме - пътища много.


5. Обикновенните хора казват, че мъжът избира жената по красота, а жената избира мъжа споед протмонето- вярно ли е ?


--За обикновените хора сигурно е така. А за необикновените - то е ясно.


** По-скоро не. Има по-важни критерии, според мен.

tongue
Върнете се в началото Go down
http://skyirina.blogspot.com
sky
МаркизатА
МаркизатА
sky


Female Вишневи листенца : 3
Пеперудени целувки : 248
Довя ме вятърът тук на: : 25.07.2009
Имах какво да кажа -пъти : 222
Търсете ме в... : Кралството
В този свят съм : отново синя
По душа съм : пазителка

БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а   БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а EmptyПет Ное 20, 2009 2:55 am

tongue

Самодива написа:
Контеса Чар- Катето и лорд Боримир


1. Кое е най-голямото прегрешение в живота Ви? -

Ами може би фактът ,че понякога си позволявам анти-животски настроения, което е глупаво, понеже всичко е преходно и рано или късно минава. Просто трябва да приемаме нещата такива каквито са...

ТОВА, ЧЕ ВЕЧНО СЕ ПОДЛЪГВАМ ПО ЗАГУБЕНИ КАУЗИ И ЖЕРТВАМ ПОСТИГНАТОТО ЗА ХМ- НИщО.

2. Знаете ли от къде води началото си банкерството?

Аз не знаех,но чичко Гугъл твърди ,че е от Вавилон преди повече от 3000г . За повече инфо: ТУК

РАЗБИРА СЕ- ОТ БУРКАНИТЕ И ДЕЛВИТЕ СЪС ЗЛАТО НА РАЗНИ ГНОМИ И ТАЛАСЪМИ
А ИНАЧЕ: Социалното и икономическо развитие на обществото през ХVІІ век довежда до създаване на банки и в други европейски градове – в Амстердам през 1609г., в Хамбург през 1619г. и в Лондон 1694г., които са основата на съвременните банки.



3. Можете ли да опишете дислексията с две думи?

С две не,но с малко повече -затруднение при обработването на информация по време на четене и писане при някои хора(разместване местата на буквите)...

ЗАТРУДНЕНИЕ С ЛЕКСИКАТА

4. Вашата водеща житейска максима е...?

"Отрова можеш да държиш ако не си убол дланта си.Ако не носиш зло в гръдта си -от злобата ще се спасиш."

ВЯРВАЙ В СЕБЕ СИ, ЗА ДА ПОВЯРВАТ В ТЕБ ОСТАНАЛИТЕ

5. Има ли живот след смъртта?

"Питайте някой който ще умре!Аз няма да умра!" -отговор на един тибетски лама

АКО ЧОВЕК ИМА ЖИВОТ ПРЕДИ СМЪРТА, А НЕ ПРОСО СЪщЕСТВУВАНЕ, ТО НЕПРЕМЕННО щЕ ЖИЕВВ И СЛЕД ТОВА...

tongue
Върнете се в началото Go down
http://skyirina.blogspot.com
sky
МаркизатА
МаркизатА
sky


Female Вишневи листенца : 3
Пеперудени целувки : 248
Довя ме вятърът тук на: : 25.07.2009
Имах какво да кажа -пъти : 222
Търсете ме в... : Кралството
В този свят съм : отново синя
По душа съм : пазителка

БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а   БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а EmptyПон Ное 23, 2009 3:55 am




Самсон и phibi


1.Какво предпочиташ :"Училището на живота" или "вечният студент"?
-Училището на живота.
-Човек се учи, докато е жив. Поне - ако има дотолкова акъл... И още - "Не питай старило, а патило"...

2.Сами ли сме в Космоса?
-Не вярвам. Бори и да се окаже, че греша за Бог, Вселената е огромна, неправдоподобно е да сме единствените.
-(Момент да се почешам с третата си ръка зад четвъртото си ухо...) "Не сте сами" - "Истината е някъде там".Всъщност сами сме, докато никой не докаже противното. Хайде "Сбогом и благодаря за рибата".

3. Какво правиш, когато някой умишлено се опитва да ти скапе деня?
- И аз му го скапвам, като му провалям плановете
- ??? Е хайде де, чак такива самоубийци не се срещат често... Да не кажа - хич... Виж, тия с неумишленото не са малко, но то пък не ми прави вЧеПатление...

4. Да намериш щасието, означава: 1. да търсиш игла в купа сено или 2. който търси - намира (ако ви се развива темата, може да пишете с две-три изречения,защо мислите така)
- Смятам, че щастието се постига не само по един или два начина, а по много повече. Способна съм да го изпитвам, когато съм сама, точно толкова, колкото когато съм сред хора. В този смисъл, за да отговоря на поставения така въпрос - и 1., и 2.
- Намирането на щастието е постоянен процес. То е навсякъде около нас, през цялото време.
Ето как е развита темата, мисля - добре:

ТЪРСАЧЪТ
(от Хорхе Букай)

Това е историята на един човек, когото бих определил като търсач...
Търсачът е някой, който търси; не е непременно човек, който намира.
Не е и някой, който непременно знае какво търси. Просто е човек, чийто живот
представлява търсене.
Един ден търсачът почувствал, че трябва да тръгне за град Камир. Бил се научил да обръща сериозно внимание на тези усещания, които идвали от непознато място в него самия, така че оставил всичко и потеглил.
След като вървял два дни по прашните пътища, различил Камир в далечината. Малко преди да стигне до града, вниманието му било привлечено от хълм вдясно от пътя, покрит с чудна зеленина и обсипан с множество дървета, птици и прелестни цветя. Ниска ограда от лакирано дърво обграждала хълма от всички страни.
Бронзова портичка го приканвала да влезе.
Изведнъж усетил, че забравя за града и отстъпва пред изкушението да си почине за малко на то¬ва място. Търсачът влязъл през портичката и бавно тръгнал сред белите камъни, които изглеждали безразборно разпръснати между дърветата.
Позволил погледът му да прелита като пеперуда върху всяка подробност от пъстроцветния рай.
Имал очи на търсач и може би затова открил следния надпис върху един от камъните:
Абдул Тарег, 8 години, 6 месеца, 2 седмици и 3 дни
Малко се разстроил, като видял, че камъкът не бил просто камък: бил надгробна плоча. Натъжил се при мисълта, че там било погре-бано толкова малко дете. Като се огледал, човекът установил, че на съседния камък също имало надпис.
Приближил се и прочел:
Ямир Калиб, 5 години, 8 месеца и 3 седмици
Търсачът се почувствал ужасно разстроен.
Красивото място било гробище и всеки камък бил надгробна плоча. Една по една, започнал да чете плочите. Върху всяка имало подобен надпис: име и точ¬ната продължителност на живота на покойника. Обзел го ужас, когато установил, че възрастта на детето, живяло най-дълго време, едва надвиша¬вала единайсет години... Налегнат от неизмерима мъка, седнал и заплакал.
Пазачът на гробището, който минавал наблизо, се приближил. Известно време го наблюдавал мълчаливо как плаче и накрая го попитал дали оплаква някой близък.
- Не, не плача за близък - казал търсачът. - Какво става в този град? Какво ужасно нещо се случва тук? Защо има толкова много мъртви дeца, заровени на това място? Какво е това страшно проклятие, което тегне върху хората, та ги е принудило да направят детско гробище?
Старецът се усмихнал и казал:
- Успокойте се, няма такова проклятие. Работата е там, че при нас има отдавнашен обичай. Нека ви обясня: когато някой младеж навърши петнайсет години, родителите му подаряват тетрадка като тази, която нося аз на врата си, и всеки път, когато нещо много го е зарадвало, той трябва да отвори тетрадката и да запише в нея:
Вляво: това, което го е зарадвало.
Вдясно: колко време е продължила радостта.
Запознал се с годеницата си и се влюбил в нея:
колко време е продължила тази безмерна страст и радостта, че я познава? Седмица? Две? Три седмици и половина?...
След това вълнението на първата целувка - колко е продължило? Минута и половина, колкото целувката? Два дни? Седмица?
Бременността и раждането на първото дете?...
А женитбите на приятелите? А най-мечтаното пътуване? А срещата с брата, който си идва от далечна страна?
Колко е продължила радостта от тези събития? Часове? Дни?
Така в тетрадката записваме всеки момент на радост... Всеки момент.
Когато някой човек умре, обичаят ни е да отворим тетрадката му и да съберем времето на неговата радост, за да го запишем върху гроба му.
Защото това според нас е единственото и истинско живяно време.




5.Какво си казвате, когато застанете срещу огледалото?
-В повечето случаи, нищо. Когато разговарям със себе си, не ми е нужен видим събеседник : )
- Огледало, огледало...? Какво беше това?.... А-а-а, онзи образ, дето ми се хили, докато се бръсна... Рядко се гледам в огледало. Най-често с превантивна цел - да не Фърлиме у смут околните, нали

Върнете се в началото Go down
http://skyirina.blogspot.com
Sponsored content





БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а   БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а Empty

Върнете се в началото Go down
 
БЛИЦ ----> и н т е р в ю т а т а
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Утринна росА :: Чаено-кафеена церемония :: Споделени думи-
Идете на: